Neohodnoceno

TYCOON STK-24

Skladem
Kód: HN226168
Značka: Tycoon
2 590 Kč –20 % 2 070 Kč
Kategorie: Bubínky a perkuse
Hmotnost: 4 kg
Annotation: Cajon
TYCOON STK-24
2 590 Kč –20 %
Model STK-24 je stejně jako všechny Cajony vyráběné u Tycoon Percussion produktem čistě ruční práce. Po sestavení je navíc pečlivě testován, aby nebylo možné pochybovat o jeho zvukových kvalitách. S Cajony Tycoon prostě nejde šlápnout vedle.

Tento nejnovější přírůstek do série Supremo se od svých bratrů liší zejména svými menšími rozměry, díky kterým je vhodný nejen pro hráče menšího vzrůstu, ale také například na cesty. Tělo cajonu je vyrobeno ze speciálního kompozitního materiálu, který ve spojení s deskou z tvrdého dřeva a plně laditelnými snare pružinami poskytuje plnohodnotné, pevné basy a příjemně ostré slapové tóny.

Název Cajon pochází ze španělštiny, kde toto slovo znamená bedýnku – to vypovídá nejen o tvaru, ale i původu tohoto latinsko-amerického perkusního nástroje. Jde totiž doopravdy o dřevěnou krabičku s ozvučným otvorem, ve které jsou nataženy laditelné struny podobně jako třeba u virblu. Traduje se, že tento nástroj vznikl tak, že otroci, kteří byli donuceni zbavit se svých tradičních bubnů, namísto nich použili bedny třeba od ryb nebo ovoce. V současnosti se Cajon používá ve všech hudebních stylech, kde jsou znatelné latinsko-americké vlivy, jako doma je ve flamengu či rumbě. Jde o velmi univerzální nástroj a ne nadarmo se říká, že zručný hráč je na něm schopný napodobit zvuk v podstatě celé sady bicích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: