Neohodnoceno

PRS Singlecut 594 Dark Cherry Burst

Vyprodáno
Kód: HN226567
Značka: PRS
113 990 Kč
Kategorie: Elektrické
Hmotnost: 8 kg
Annotation: Elektrická kytara
Řada PRS Core sdružuje elektrické kytary vyráběné v USA. Jedná se o jedny z nejpropracovanějších a nejelegantnějších nástrojů, které můžete v současnosti na trhu najít.

Model McCarty Singlecut 594 je nástroj s duší vintage kytar, tvarem těla v single-cut LP designu a skvělými herními vlastnostmi. Už na první pohled zaujme působivou kresbou dřeva topu z figurovaného javoru. Díky širším zádům mahagonového těla má kytara plný tón i bohatý sustain, který ještě podporuje pevná kobylka s mosaznými kameny. K též mahagonovému krku s profilem Pattern Vintage a asymetrickým výřezem (je silnější u tlustších strun) je přilepen palisandrový hmatník ozdobený tradičními polohovými značkami v podobě ptačích siluet.

Kytara je osazena dvojicí humbuckerů 58/15 LT + s vintage charakterem a středově posazeným zvukem, který však nepostrádá transparentnost. Cívky humbuckerů lze navíc rozpojit pomocí push/pull ovladačů tónové clony. Plný autentický zvuk humbuckerů s příjemným vintage nádechem tak můžete ve vteřině proměnit ve vřelý tón single-coil snímačů, případně kombinovat oba zvuky. Struny jsou uchyceny ve firemních mechanikách ve vintage stylu a už zmíněné pevné kobylce.

Kytara je dodávána v kufru.

První model elektrické kytary ze série McCarty byl na trh uveden v roce 1994 a při jejím vzniku hrál výraznou roli Ted McCarty, prezident Gibsonu ze zlaté éry výroby nástrojů 1950 – 1966, který v roli konzultanta přispěl řadou cenných rad a výrobních fines. Kytary z této série díky tomu nabízí působivou kombinaci tradice a moderních konstrukčních postupů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: