Neohodnoceno

BOSS BOX-40

Vyprodáno
Kód: HN179094
Značka: Boss
28 690 Kč / ks
Kategorie: Kytarové efekty
Hmotnost: 3.17 kg
HSCode: 8543709099
Annotation: Kytarový efekt
Firma Boss si ke čtyřicátému výročí od uvedení první řady pedálových efektů na trh nadělila dárek v podobě limitované reedice právě této původní řady efektů. Tato série známá pro barvu jednotlivých krabiček jako „traffic light“, tj. semafor, nabízí pedály OD-1 Over Drive, PH-1 Phaser a SP-1 Spectrum. Celkové množství je limitováno na počet 1500 setů.

Všechny krabičky z této sady byly vyrobeny v Japonsku s použitím stejných technologických postupů jako jejich originály. Jedná se o ručně pájené kytarové efekty s jednoduchým ovládáním v podobě dvou ovladačů. Jedinou změnu nabízí kompatibilita krabiček s PSA adaptéry a LED indikátor režimu On/Off. Tyto změny samozřejmě nemají žádný vliv na zvuk.

Žlutá krabička OD-1 Over drive před čtyřiceti lety představila široké muzikantské obci, dnes zcela běžný, koncept overdrive pedálu. Vývojáři firmy se snažili dosáhnout přirozenějšího zvuku, než poskytovaly v té době vyráběné fuzz efekty. Výsledkem byl OD-1 pedál s vřelým tónem podobným „vytaveným“ lampovým aparátům, ale s vlastní odezvou a charakterem. Pro svou univerzálnost je krabička dodnes používána jako samostatný pedál, nebo jako booster pro aparáty a distortion pedály.

Zelená krabička PH-1 Phaser je modulační efekt, který poskytoval ve srovnání s již tehdy existujícími phaser pedály jemnější, přirozenější, zvuk s plnější odezvou v basových frekvencích. Rozdíl v hlasitosti při sešlápnutí/vypnutí pedálu je díky vestavěnému output boost obvodu zcela minimální.

Červená krabička SP-1 Spectrum je jedním z nejvíce unikátních pedálů z produkce firmy Boss vůbec. Jedná se v podstatě o parametrický ekvalizér s fixním boosterem. Pomocí jednoho ovladače Spectrum přecházíte na frekvenčním pásmu mezi 500 Hz – 5 kHz. Nastavení potenciometru Balance určuje poměr původního a efektovaného signálu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: